maja 01, 2017

Czytelnicze nawyki- Małgosia

Hejka!
No i mamy już maj :) Dzisiaj przychodzę do was z czym innym niż z recenzją czy podsumowaniem. Myślę, że będzie wam się podobało, bynajmniej, że to mój pierwszy tag na tym blogu.
Ten post był zmieniany kilka razy bo mi się kompletnie nie podobał.

No to co zaczynamy? Zaczynamy !


1.Czy masz w domu konkretne miejsce do czytania?
Nie wydaje mi się. Czytam praktycznie wszędzie: w autobusie, w aucie, w domu, na dworze, w pociągu, i to nawet na stojąco. Kiedy jednak jestem w domu najczęściej jest to moja kanapa.

2.Czy w trakcie czytania używasz zakładki, czy przypadkowych świstków papieru?
Kiedyś zaznaczałam nawet linijką. Jednak teraz mam cudowne zakładki (jeśli chcecie mogę zrobić post na ten temat), więc nie potrzebuje świstków. Chociaż kiedy szybko muszę gdzieś iść i odstawić lekturę to zaznaczam czymś co mam pod ręką nawet to jest telefon.

3. Czy możesz po prostu czytać książkę? Czy musisz dojść do rozdziału, okrągłej liczby stron?
Jeśli jest późno wieczorem i zamykają mi się oczy to najczęściej nie zważam na to uwagi gdzie zaznaczam, tak samo jest gdy muszę szybko skończyć książkę. Jednak jeśli czytam sobie na spokojnie i mam na to czas, to staram się dojść do jakiegoś pełnego rozdziału.

4. Czy pijesz albo jesz w trakcie czytania?
Staram się tego nie robić. Jednak kiedy jestem gdzieś w autokarze (tak jak na wyciecze do Warszawy) niestety ale zdarzało się. Chociaż tego nie lubię bo, np jak jem paluszki to potem dosyć, że jestem cała w okruchach to muszę raz na jakiś czas przestać czytać, bo muszę się napić.

5. Czy jesteś wielozadaniowa? Potrafisz słuchać muzyki albo oglądać film podczas czytania?'
Niestety nie mam tak, a bardzo bym chciała. Muszę mieć w jakimś stopniu ciszę, ale też nie idealną. 

6. Czy czytasz jedną książkę, czy kilka od razu?
Gdybym czytała parę na raz to pomyliły by mi się wątki więc czytanie książek wtedy było bez sensu i w ogóle bym tego nie robiła.

7. Czy czytasz w domu lub gdziekolwiek?
Już w poprzednim pytaniu napisałam, że czytam po prostu wszędzie, a wiąże się to z tym, że szybciej przeczytam daną książkę. Gdybym czytała tylko w domu jedna książka byłaby na tydzień, nawet więcej.

8. Czytasz na głos czy w myślach?
Kiedyś czytałam na głos bo inaczej sobie tego nie wyobrażałam. Teraz jest to jednak w myślach, jeśli chce ktoś wiedzieć o czym jest to niech sobie sam przeczytana (jeśli lubi czytać), ja nie chce czytać na głos. By najmniej, że wtedy się za bardzo stresuje i się mylę.

9. Czy czytasz na przód, poznając zakończenie? Pomijasz fragmenty książek?
Jeśli w niektórych momentach książka przynudza to pomijam jakieś pojedyncze zdania. A jeśli chce wiedzieć zakończenie (co rzadko się zdarza) to pisze do swojej koleżanki z klasy, która też lubisz czytać.

10. Czy zginasz grzbiet książek?
Nie, nie i jeszcze raz nie! To wygląda okropnie gdy ta książka jest na półce czy regale. Wam również tego odradzam!

Myślę, że post wam się podobał. Na moim Bookstagramie jest konkurs do wygrania są aż 2 książki: "Zostań, jeśli kochasz", "Wróć, jeśli pamiętasz". Bardzo serdecznie was tam zapraszam: gosia_and_book

Jeśli post wam się podobał będzie nam bardzo miło jak skomentujecie i zaobserwujecie.


8 komentarzy:

 1. Sympatyczny tag ;) Też dawniej używałam jako zakładek wszystkiego, co akurat miałam pod ręką... aż kiedyś zaznaczyłam sobie gdzie przerwałam czytanie biletem autobusowym. Od tamtego mandatu zaprzyjaźniłam się z zakładkami xDDDD
  Pozdrawiam ciepło, no i życzę udanej majówki!
  Q.

  Otwórz Drzwi do Innego Wymiaru :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również pozdrawiam i życzę udanej majówki, i przede wszystkim zaczytanej :)

   Usuń
 2. też nie zaginam książek. ;) ale generalnie często z nimi jem (chociaż akurat nie obiady, ale zdarza mi się podjadać przy lekturze, a herbatka zdecydowanie jest obowiązkowa do książki) i czytam też duuużo na raz, bo to jednak często zależy od nastroju. ;) nie zawsze akurat mam ochotę czytać dalej to co zaczęłam, a nie lubię się zmuszać do czytania. ;)
  pozdrawiam serdecznie.
  http://poprostumadusia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja książki czytam tylko tam gdzie jestem poza domem haha.
  Odpowiedzi są świetne.

  tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny tag. W większości mamy te same zdanie :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie. Na blogu nowy wpis.
  siostry-pinkyandmozg.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okularnica czyta , Blogger