czerwca 14, 2017

Wywiad z bookstagramerką: @zaczytana.aniaa

Heja!

Dzisiaj jest kolejny post. Tak wiem kolejny i to w środę. Niestety ale nie chce was zostawiać bez wywiadu. Polubiliście tą serie i to widać. 

Bez zbędnego przedłużania zapraszam was bardzo serdecznie na kolejny wywiad.

1.Jaką kwotę miesięcznie wydajesz na książki?
Nie mam określonej kwoty, którą przeznaczam na książki. Jest miesiąc, kiedy nie wydaję nic, ponieważ mam stosik zaległości i motywację, aby najpierw go przeczytać, a jest miesiąc, kiedy wydaję równowartość bardzo dobrej kolacji w restauracji.

2. Masz jakiś system układania książek?
Nie. Z racji tego, że przeczytane książki trzymam u rodziców w domu, a te, które dopiero planuję przeczytać są w Toruniu, to nie układam ich jakoś specjalnie. Kiedy robię porządki u rodziców, to raz ułożone są kolorami, a tam wydawnictwami. Zależy od nastroju 😀 Oczywiście tu i tam, osobno trzymam książki, których jeszcze nie przeczytałam 🙂

3. Co najbardziej podoba ci się w bookstagramie? (co cie zdziwiło?)
Hmmm... Bardzo podobają mi się zdjęcia innych - ale to raczej oczywiste 💞 Świetną inicjatywą jest możliwość zapisywania zdjęć. Wpadnie mi czasami jakiś tytuł, który mnie zaciekawi i mogę schomikować sobie czyjeś zdjęcie, a w wolnej chwili zapoznać się z opisem danej powieści. Uwielbiam również konkursy, które organizują osóbki o dobrych serduszkach, i dzięki nim mogę powiększyć moją biblioteczkę 🙂

4. Co myślisz o jednolitej cenie książek?
Jednolita cena książki, to największe głupstwo jakie możnabyło wymyślić! Na ten pomysł wypadły chyba osoby, które miały złe doświadczenia z lekturami szkolnymi, a później nie brały książki do rąk. Mamy w Polsce bardzo niski stopień czytelnictwa, a miałyby jeszcze wzrosnąć ceny książek? Wtedy poziom ten byłby jeszcze niższy. Jestem ciekawa jak rozwiązaliby kwestię sprzedaży książek na np. olx? Sama uwielbiam szukać tam perełek i nie wyobrażam sobie, żeby zrezygnować z tego źródła.

5. Jak myślisz: "Dlaczego ludzie lubiący czytać książki mają się za lepszych ?"
Zupełnie nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Chociaż w naszym świecie jest tak, że wiele osób uważa się za lepszych od innych. Jeżeli ktoś chce się wywyższać, to znajdzie każdy powód „do bycia lepszym”. 

6. Czy nawiązałaś dzięki temu (prowadzeniu bookstagrama) jakieś bliższe znajomości ? 
Oczywiście! To jest wielka zaleta prowadzenia bookstagrama. Poznałam wiele cudownych osób, które zaakceptowały moją specyficzną osobę. Żałuję, że nie mogłam być na WTK, ale mam nadzieję, że uda mi się spotkać wiele z tych cudownych osóbek już w październiku w Krakowie. 

7. Bierzesz udział w jakiś wyzwaniach książkowych ?
Tak, biorę udział w wyzwaniu „Przeczytam 52 książki”. Uważam, że to wyzwanie nie polega na pogoni za tym, ile kto przeczytał, ale motywuje do spisywania przeczytanych pozycji. W sumie dopiero drugi raz biorę udział w tej zabawie, ale dzięki temu, nabrałam nawyku zapisywania przeczytanych tytułów.

8.Co skłoniło się do założenia bloga i instagrama o książkach? 
Najpierw dodawałam zdjęcia książek na moim prywatnym IG. Aby nie męczyć moich znajomych zdjęciami „mojej miłości”, postanowiłam założyć bookstagrama. Stwierdziłam, że fajnie będzie mieć konto, które dotyczy tylko jednej pasji. A blog? Recenzje pisałam dla siebie od bardzo długiego czasu. Po rozmowach z kilkoma osobami stwierdziłam, że nadszedł czas, abym pokazała je światu i wyraziła publicznie swoje zdanie na temat przeczytanych książek.

9. Co myślisz o książkach Collen Hoover i Kim Holden ? 
Ojej! „Promyczek” to jak dla mnie najlepsza pozycja, którą przeczytałam w 2016 roku. Pokochałam styl tej autorki, historie, które przedstawia w swoich powieściach, to, że pisze o sprawach, które mogą dotyczyć każdego z nas. Lubię również książki Colleen Hoover. Ta autorka również pisze przyjemnym językiem. Jej książki czyta się bardzo przyjemnie. Uwielbiam u niej to, że do swoich książek wplata postacie, których przygody opisała w innej powieści.

10. Jakieś rady dla początkujących ?
Nie spamujcie komentarzami. Proszę Was. Na blogu dodawajcie opinie, komentując wpisy innych, zapoznajcie się z ich treścią, wyraźcie swoje zdanie. Na IG nie proście uparcie o obserwacje. Włóżcie pracę w to co robicie, a z czasem będziecie w szoku, ile osób Was obserwuje. Jak to się mówi „Nie od razu Kraków zbudowano”, więc i Wy bądźcie wytrwali w osiąganiu „fanów”. 

Gosiu, dziękuję bardzo za możliwość przedstawienia swojego zdania na różne tematy. Świetna inicjatywa z wywiadami na blogu. Powodzenia w realizacji marzeń! 

Ja również chciałam bardzo podziękować Ani za odpowiedzenie na te pytania. Ciesze się, że poświęciła troszkę czasu na odpowiedzi, bynajmniej, że postawiłam ją w takiej sytuacji.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania i zaobserwowania mojego bloga :D

6 komentarzy:

 1. Świetny wywiad, czekam na kolejne! ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję <3 a ja będę kolejne robić <3

   Usuń
 2. Super! Bardzo fajne pytania- zwłaszcza ostatnie ;)
  Pozdrawiam, SuperGirl ♥

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okularnica czyta , Blogger