lipca 17, 2017

Wywiad z @hersiak

Cześć!

Dzisiaj wywiad z miłą i sympatyczną osóbką. Zanim przejdę do wywiadu chciałam wam bardzo podziękować za tyle obserwacji i wyświetleń. To cudowne uczucie pisząc dla takiej ogromnej liczby obserwacji. Zauważyłam, że teraz też się bardzo udzielacie co dla mnie jest już w ogóle cudowne.

No dobra koniec tego gadania zabieramy się do poznawania naszej osóbki i do wywiadu:
Mam na imię Paulina od małego uwielbiałam czytać, często chodziłam z ogromną książką do babciu lub mamy, żeby mi poczytały tak... bardziej zaczęłam czytać w czwartej klasie szkoły podstawowej. Uwielbiam fantastykę młodzieżową i jestem otwarta na nowe gatunki i autorów! Czytanie jest jedną z moich... niewielu, przyznaję, pasji, dlatego mogę się jej oddać w całości!

1. Co skłoniło się do założenia bloga i instagrama o książkach?
Właściwie... po prostu miłość do literatury. Lubię o niej mówić, więc ostatnio postanowiłam zmierzyć się z prowadzeniem bloga. Jest to także, swego rodzaju, sprawdzian umiejętności artystycznych, dlatego robię to z przyjemnością.

2. Co myślisz o jednolitej cenie książek?
Zastanawiając się nad tym chwilę dłużej, doszłam do wniosku, że raczej jestem przeciw. Niby byłoby to korzystniejsze dla portfela (a jak sami wiecie niektóre do najtańszych nie należą), ale też trzeba wziąć pod uwagę wkład wydawnictwa. Niektóre książki są wydawanie ślicznie, okładki są szczegółowe, wnętrza dopracowane ( np. ilustracja w książkach). Dlatego sądzę, ze powinno to być zróżnicowane czyli tak, jak jest.

3.Co myślisz o unfollow?
W zasadzie moje zdanie jest podzielone. Z jednej strony jest to na swój sposób, po prostu, denerwujące, jeśli ktoś nas "unfollowuje" po chwili, od razu po zaobserwowaniu. Z drugiej zaś, to decyzja każdego i trzeba to zaakceptować.

4. Lubisz Harrego Pottera?
Lubię. Kiedyś, co prawda, lubiłam bardziej, ale wciąż mam sentyment. W końcu to była jedna z pierwszych serii książkowych, które przeczytałam z własnej woli.

5. Dlaczego akurat wybrałaś fotografowanie książek?
W sumie.. nie jestem pewna. Chyba po prostu zapragnęłam dzielić się swoimi ulubionymi książkami z innymi.

6. Kto w tobie "zaszczepił" pasje do czytania i książek?
 Początkowo babcia z mamą czytały mi baśnie na dobranoc.Później zaś, w czwartej klasie, to siostra podsunęła mi książkę. Od tamtej pory czytam dość sporo i raczej regularnie.

7. Ile czasu zajmuje ci przeczytanie książki, która ma około 500 stron?
Wszystko zależy od książki. Jeśli jest intrygująca- nawet mogę ją przeczytać "na raz", w kilka godzin. Jeżeli nie- potrafię "ślęczeć" nawet miesiąc lub wcale nie skończyć.

8. Bierzesz udział w jakiś wyzwaniu książkowym?
Aktualnie nie, ale myślę o tym.

9. Masz jakiś system układania książek?
Jedna półka przeznaczona jest dla moich ulubionych. Na dwóch innych mam kolorystycznie, a czwarta gości "niedobitków" czyli książki, które nie przypadły mi do gustu.

10. Co najbardziej podoba ci się w bookstagramie?
Widzę coś w rodzaju więzi między innymi. Również, zauważyłam jakiś czas temu, pomoc, np. w sprzedaży książek bądź pomoc "mniejszym" kontom książkowym. To bardzo miłe! 

11.Czy poznałaś dzięki temu jakieś bliższe znajomości?
Przyznaję się, że nie,choć jestem otwarta na nowe znajomości. 

12. Starasz się kupować książki czy wypożyczać z biblioteki?
Jestem rozdarta. Uwielbiam mieć swoje własne egzemplarze na półkach, ale wypożyczać z biblioteki też lubię.

13. Jaką kwotę miesięcznie wydajesz na książki?
 Chyba zależy od miesiąca. Jeśli akurat wyjdzie jakaś książka, którą muszę mieć lub jakiś niespodziewany zakup.. patrząc na ostatnie miesiące nie kupuję dużo książek. Średnio na miesiąc kupuję 1-2 książki czyli około 30-70 zł.

14. W jaki sposób przekonałaś się do fantastyki?
  Jak wspominałam wcześniej, to rodzina zaraziła mnie miłością do baśni, więc mogę uznać, że w późniejszych latach fantastyka była dla mnie czymś "normalnym".

15. Jakieś rady dla początkujących?
Rady... hmm.. Jeśli chodzi o bloga (choć sama zaczynam!) - ćwiczenia dają efekty,więc im więcej recenzji będziemy pisać, tym,prawdopodobnie, będą one lepsze. Jeśli zaś chodzi o zdjęcia - moje nie są zbyt... profesjonalne, że tak to ujmę, ale zaczynam dostrzegać, iż wszędzie da się zrobić fajne zdjęcie, dlatego nie bójcie się eksperymentować! Ja to robię cały czas w poszukiwaniu jakiegoś "stylu"! 

Mam nadzieje, że post wam się spodobał. Jeśli tak to zapraszam bardzo serdecznie do skomentowania i zaobserwowania. Będzie mi bardzo miło. 
Chcesz wziąć udział we wywiadach? Napisz do mnie na e-mail albo na instagramie.

Małgosia 

6 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie wywiad, takie rady od takiego kto ma już jakieś sukcesy. Można z kogoś jakiś przykład brać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post. Nie dość, że poznajemy kogoś nowego, to w dodatku pokazane jest, jak blogerzy potrafią nawiązać wspólny kontakt :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale ciekawy pomysł z tymi wywiadami <3 Rady i wskazówki na pewno się przydadzą
  Pozdrawiam :)
  https://bakerstreetlibrary.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie wywiady o tematyce książkowej !
  Super post ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy post, z chęcią poczytałabym więcej takich. :)

  Pozdrawiam serdecznie. :)
  niezapomniany-czas-czyli-o-ksiazkach.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Paulina wydaje się bardzo sympatyczną osobą! Muszę wpaść na jej bookstagram!

  Pozdrawiam cieplutko i ściskam :*
  M.
  martynapiorowieczne.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okularnica czyta , Blogger