marca 28, 2018

"Mówią, ze demony, zabobony i czary odeszły już do przeszłości Czy na pewno ?- Recenzja książki: "Żniwiarz. Pusta Noc" Paulina Hendel

Hej robaczki!

Jak wam minął ten miesiąc? Kompletnie nie spodziewałam się, że marzec tak szybko minął a tutaj już kwiecień. No i niestety egzamin gimnazjalisty. Mam nadzieję, że pójdzie mi dobrze, bo szykuje sama dla siebie małą niespodziankę. Dziś przychodzę do was z recenzją książki od wydawnictwa Czwarta Strona. Zapraszam was bardzo serdecznie.


Opis:
Pierwsza odsłona serii Żniwiarz!

Mówią, że demony, zabobony i czary odeszły już do przeszłości. Czy na pewno?
Na pierwszy rzut oka Magda jest zwykłą dwudziestolatką. Czas wypełnia jej praca w małej księgarni oraz obowiązki domowe. To jednak tylko pozory, gdyż w wolnych chwilach, zamiast spotykać się z rówieśnikami, Magda tropi upiory rodem ze słowiańskich wierzeń. Z krainy umarłych ucieka najpotężniejsza istota, z jaką żniwiarze kiedykolwiek musieli się zmierzyć. Tymczasem między Magdą a Mateuszem, tajemniczym chłopakiem, który niedawno wprowadził się do miasteczka, zawiązuje się nić sympatii. Dziewczyna pokazuje Mateuszowi świat słowiańskich wierzeń, nie mając poję


Nie mam pojęcia od czego zacząć, ponieważ ta książka była fantastyczna pod każdym względem. Myślę, że możemy zacząć od fabuły. Na początku troszkę się ciągnęła i nie do końca jej nie rozumiałam. Była już na skraju załamania, że innym się spodoba a mi nie. Złudne myśl! To było coś fantastycznego! Początek aż tak bardzo nie wciąga a tu nagle na koniec takie bumm! I teraz co zrobić jak nie ma się drugiej część? Na szczęście była (gdy czytałam tę książkę) premiera 2 tomu i miałam zaszczyt go mieć. Z czego byłam mega zadowolona. Powracając do fabuł (odbiegłam troszkę od tematu) była zdecydowanie świetna. Super dialogi, czasami śmieszne momenty. Mało opisów ! I to mnie w niej zachwyciło. 

Główna bohaterka Magda była super wykreowaną postacią. Czasami śmiać mi się chciało jak usłyszałam dialogi między nią a wujkiem. Nie chciała dużo do życia a większość jej życia składała się na zabijaniu demonów. Magda była dla mnie autentyczną postacią i potrafiła pokazać, jakie może być życie. Pokazała również, że nie można bać się tego co życie rzuca nam pod nogi. Była silna, stanowcza i to w niej lubiłam. Pokazała na coś stać dziewczynę, nawet jeśli inni twierdzili inaczej. Jednym słowem główna bohaterka rozczuliła mnie na maksa i to uwielbiam w tej książce Pauliny Hendel.

Natomiast wujek Feliks, jest tutaj najbardziej barwną postacią. Bardzo mnie zaintrygował od pierwszych stron jego przygód. Świetny bohater, który śmieszył do łez. Jak wiadomo, żaden bohater nie jest idealny i tak samo było z Feliksem/. Niestety po zmianie swojego ciała zauważa pewne braki w swoim ciele. Już nie jest tak wysportowany jak kiedyś, i niestety musi bardzo dużo ćwiczy na siłowni by móc łapać upiory, a niestety jest ich coraz to więcej. 

Reasumując, potwierdzam swoje słowa w 100% i polecam wam tą książkę jak najbardziej. Zaskakuje, śmieszy i rozbawia, i to wszystko w jednej książce ! Której 3 część wychodzi już niedługo.  więc szybciutko czytajcie 1 i 2 część (a już niedługo na moim blogu będziecie mogli zobaczyć recenzje 2 tomu, więc serdecznie was zapraszam) 

Pozdrawiam i zapraszam na kolejny post. Jeśli wam się recenzje spodobała to skomentujcie i zaobserwujecie by być na bieżąco.

Dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona za możliwość przeczytania i napisania opinii na temat tej książki.

6 komentarzy:

 1. Wygrałam ją w konkursie - czeka na swoją kolej :) Słyszałam o niej dużo dobrego, a Twoja opinia to potwierdza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka na pewno znajdzie się w moim zamówieniu! Ale ostatnio walczę z nałogiem :D więc nie wiem kiedy ją kupię i przeczytam. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że jednak kiedyś ci się uda, Pozdrawiam :D

   Usuń
 3. Czytałam obie części:) Szczerze mówiąc tak sobie mi sie podobały..

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma inne zdanie ;)
   Pozdrawiam :)

   Usuń

Copyright © 2016 Okularnica czyta , Blogger