czerwca 04, 2018

"Gdzie jesteście, chłopaki? Odpiszcie"- Czyli recenzja książki "Goodbye Days"- Jeff Zentner

Hej!
Ostatnio nie mam aktywności pod postami, śmiało komentujcie i obserwujcie. Po prostu smutno mi się zrobiło, ponieważ kiedy dostaje od was komentarze to wiem, że mogę dalej dla was pisać i to mnie motywuje. A dziś zapraszam was na recenzję książki "Goodbye Days" Jeffa Zentnera. 
Opis:
Co jeśli mógłbyś spędzić ostatni dzień z kimś, kogo straciłeś?

Pewnego dnia Carver Briggs miał wszystkich trzech najlepszych przyjaciół, rodzinę wspierającą i reputację utalentowanego pisarza w swojej szkole średniej Nashville Academy for the Arts.

Następnego dnia stracił wszystko, kiedy posłał prosty tekst przyjacielowi Marsowi, tuż przed Marsem, Eli i Blake zginęli w wypadku samochodowym.

„Gdzie jesteście? Odpiszcie, proszę.” – to ostatnia wiadomość jaką Carver Briggs wysłał do swoich trzech najlepszych przyjaciół. Nigdy nie przypuszczał, że może to doprowadzić do ich śmierci.
Mocna i poruszająca powieść. Literatura najwyższych lotów.


Opinia:

Co raz więcej osób na tym świecie książkowym wydaje książki o tematyce innej orientacji seksualnej i mnie już to troszkę nudzi. W tej książce aż tak bardzo tego nie widać, jednak czytelnik może się tego domyślić w mniejszym lub większym stopniu. Książka porusza poważny problem, który niestety ale dotyczy coraz to większej liczby osób. A chodzi tutaj o używanie telefonów za kierownicą. 

Główny bohater, o imieniu Carver Briggs, ma 17 lat i staje się niespodziewanie ekspertem od pogrzebów. Trzy w tygodniu, to jego nowy rekord. A wszystko za sprawą jednego telefonu. Przez całą książkę Carver obwinia siebie za to co zrobił. Wysyłając do swoich trzech kolegów SmS nie spodziewał się, że narobi takiej tragedii. SMS miał treść: " Gdzie jesteście, chłopaki? ODPISZCIE". I te 4 wyrazy zmieniły życie 3 rodzin, a nawet i jego. Czasami ciężko było mi go zrozumieć. Może dlatego, że nigdy nie miałam takiej sytuacji. Jednak wczułam się w rolę głównego bohatera i pod koniec książki wiedziałam, że Carver jest dzielnym chłopakiem i warto z niego brać przykład. 

Używanie telefonu podczas jazdy autem. Uwierzcie (lub nie), ale jest to poważny problem. I to nie tylko dla młodszych osób ale i dla starszych. Dlatego coraz więcej aut ma wbudowaną możliwość rozmawiania na głośnik nawet nic nie klikając w telefonie. W 2017 roku przeprowadzono badania w Polsce na temat tego problemu. Wynikło, że 32% ludzi używa telefon i trzyma go w ręku,nie uważa tego za jakiś większy problem. Gdy zapytano ludzi: Jak Pan(i) sądzi, czy korzystanie z telefonów komórkowych podczas prowadzenia samochodu stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze? 49 % ludzi odpowiedziało, że tak, ale tylko wtedy, gdy trzyma się w ręce. A 47 % ludzi odpowiedziało, że tak, nawet gdy korzysta się z zestawu głośnomówiącego lub słuchawkowego. Pamiętajcie, bezpieczeństwo jest w waszych rękach. 

Wydaje mi się, że co do fabuły nie mam żadnych zastrzeżeń. Co prawda była strasznie rozległa w czasie i z tych 430 stron mogło by być jakieś 300. Właśnie mam do was pytanie, co bardziej preferujecie czy kiedy książka ma 500 stron czy około 300? Ja zdecydowanie 300, bo wtedy wydaje mi się bardziej treściwa, chociaż czasami tak nie jest, pamiętajcie.
Książkę oceniam 7/10 i stwierdzam, że jest to moja ostateczna ocena. Myślę, że jest to ważna książka i warta przeczytania, natomiast na dłuższą metę może się znudzić. Gdy macie czas na przeczytanie książki to możecie przeczytać, ale jeśli śpieszycie się z jakąś inną książkę to wydaje mi się, że ją możecie odstawić. 

Jeszcze chciałam wam coś przekazać. Słuchajcie od kiedy dodałam dwa ostatnie posty blogger strasznie ucina zasięgi. Jednak w was jest siła. Jeśli nadal chcecie mnie wspierać i chcecie abym prowadziła nadal tego bloga to dajcie koniecznie komentarz i obserwacje. Dziękuję ! 

A ja wam dziękuję za to, że przeczytaliście recenzję książki i chcecie nadal mnie wspierać. Do następnego.

Bardzo dziękuję wydawnictwu jaguar za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Okularnica czyta , Blogger