sierpnia 11, 2018

"Dziewczyny Rządzą, Przyjaciółki Rządzą 2"- Stacia Deutsch

Przyznaję się szczerze, i bez bicia, że recenzowanie takie książki to jest sama przyjemność. Uwielbiam recenzować książki dla małych dzieciaków. Bo wiem, że ta recenzja trafi do młodszych odbiorców i ich mam. A właśnie w wieku 9-12 lat ta książka jest idealna. A więc zapraszam was na recenzje książki " Dziewczyny Rządzą, Przyjaciółki Rządzą 2"- Stacia Deutsch.

Opis:
Sophia i reszta dziewczyn ze szkolnego klubu kodowania uwielbiają wspólnie spędzać czas. Omawiają wtedy nie tylko nowe projekty, ale też plotkują, jedzą pyszne ciasteczka i wygłupiają się. Zespół ma przed sobą nowe wyzwanie- przyjaciółki przygotowują się do udziału w hakatonie, maratonie kodowania, podczas którego trzeba będzie zbudować i zaprogramować działanie robota. W tej konkurencji najważniejsze są dobra współpraca i umiejętność radzenia sobie z nagłymi problemami.
 Czy dziewczyny podołają zadaniu? To będzie prawdziwy test dla przyjaciółek!


Opinia:
 Jak wiecie tego typu książki recenzuje patrząc na to gdybym miała 10 lat. Już jedną książkę recenzowałam dla was tego typu i powiem wam, że zdziwiłam się takim wielkim odzewem. Książka mówi o dziewczynach, który stworzyły taką swoją jedną grupę. I czują się z tym na prawdę dobrze. Dogadują się i komplikacji nie ma. Fabuła jak na takie dzieciaki to super sprawa, bo dialogi są bardzo dobrze zrozumiałe, a i autorka książki jakoś tego nie przyśpiesza. 

Okładka książki jak i wnętrze zachwyca i to bardzo. Świetny design każdego rozdziału. Taki komputerowy, czyli idealny pod tematykę książki. Co mnie urzekło w tej książce, że każda dziewczyna w tej książce ma inną religię, inny kolor skóry. Autorka nie faworyzowała tylko jasną karnację, pokazała, że tolerancja zaczyna się od samego początku, czyli naszego dzieciństwa. To jak nas rodzice nauczą, wszystko wychodzi w przyszłości.  Autorka książka nie schodziła z fabuły i  akcji. Wszystko ciągłą się systematycznie i nie było żadnych niepokojących zacięć. Jak na książkę dla takich dzieci w tym wieku myślę, że książka jest idealna. Jednak nie wiem czy rodzice zdecydowali by się ją kupić swojemu dziecku. Wiecie teraz coraz więcej ludzi kupuje komputery i tablety, a taka książka dołoży im tego jeszcze więcej. Ja pamiętam, że jak przeczytałam jakąś książkę to od razu chciałam to robić. Dziecięca głowa nie zna granic.  

No to czas na fabułę i klika słów o bohaterkach. jak już wspomniałam fabuła się nie ciągła i nie była jakaś zła. Miała w sobie elementy humorystyczne i bardziej poważne elementy. Dlatego książka była urodzajna. Jeżeli chodzi o bohaterów to jak najbardziej nie mam się czego czepiać. Znaczy się jest jedno ale... Bohaterowie byli idealni. Nie mieli żadnych wad, a jak wiecie tacy ludzie nie istnieją. Więc to jest ten jeden minus, który mi się nie spodobał.

Podsumowując moje rozpiski na temat książki. Polecam ją właśnie dla dzieci od 9-12 lat. Czcionka jest troszkę mała więc dla takich dzieci w sam raz. Jedyny minus to bohaterki, były idealne. Fabuła i akcja, ani nie przyśpieszały, ani nie wlekły się nie wiem jak. Książkę oceniam 9/10 i myślę, że z czystym sercem wam ją polecam.

Ja wam bardzo dziękuję, że przeczytaliście tę recenzję. Jeśli wam się spodobały moje wypociny to będzie mi miło jak skomentujecie i zaobserwujecie by być na bieżąco z każdą kolejną recenzją. Do następnego :D

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję serdecznie wydawnictwu wilga 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Okularnica czyta , Blogger