października 04, 2018

Recenzja książki: " Druga Szansa"- Katarzyna Berenika Miszczuk

Hej!
Nie pisałam tutaj do was od ponad miesiąca. Jestem w szoku jak czas szybko zleciał wrzesień i nawet nie wiedziałam kiedy, a już jest październik. Postaram się być regularna, jednak nie wiem jak będzie ze szkołą. Liceum jednak już do czegoś zobowiązuje. Ale dzisiaj nie o szkole bo to nie jest miły temat. Zapraszam was do recenzji na temat książki Katarzyny Bereniki Miszczuk pod tytułem "Druga Szansa".

Opis:
Julia budzi się w tajemniczym szpitalu. Nie poznaje własnego odbicia w lustrze, nie pamięta, jak się tu znalazła. Z czasem dowiaduje się, że cała jej rodzina zginęła w pożarze. Jedynie Julii udało się przeżyć, choć na skutek odniesionych obrażeń straciła pamięć. Nazwa ośrodka, Druga Szansa, powinna dawać pacjentom nadzieję... Co jednak myśleć o kobiecie, która wróży Julii śmierć, pojawiającej się nagle nieznajomej dziewczynie i szeptach rozbrzmiewających dookoła? Dzieje się tu coś dziwnego i trudnego do wyjaśnienia. Julia Jest coraz bardziej zagubiona i przerażona, a leczenie nie przynosi pożądanych efektów. Co zrobi w sytuacji, w której z każdym dniem traci zaufanie nawet do samej siebie?Opinia:
Jest to pierwsza książka, którą czytam od tej autorki i byłam bardzo ciekawa tego co się wydarzy i czy książka mi się spodoba. To od niej zależało czy będę chciała przeczytać inne książki tej autorki. Moja koleżanka czytała tę książkę jakoś 2 tygodnie po mnie. I ja jej wtedy powiedziałam, że to nie jest najlepsza pozycja jaką przeczytałam we wrześniu. Kiedy ona tę książkę przeczytała to zaczęłyśmy ją analizować. Wyszła z tego na prawdę dobra opinia na temat tej pozycji. I teraz mogę powiedzieć, że to jest najlepsza książka, którą przeczytałam we wrześniu. Moja opinia o tej książce zmieniła się diametralnie.

Zacznę od tego, ze temat szpitali psychiatrycznych jest mi bardzo bliski i ciekawy, ponieważ jak wiecie chce zostać psychologiem. I to jak autorka opisała samo miejsce zdarzeń bohaterki, było bardzo ciekawe. W tej pozycji, też mogliście znaleźć fragmenty humorystyczne, wtedy też zdałam sobie sprawę, że w takich miejscach również może być wesoło i przyjaźnie. Autorka pokazała, że osoby, które zmagają się z problemami psychicznymi, nie są odtrącane od całego świata, a wręcz przeciwnie, próbuje się im pomóc na każdy możliwy sposób. 

Nasza główna bohaterka, trafia tam nawet nie wie z jakiego powodu. Z czasem wszystko układa się w spójną całość. Poznaje nowych kolegów i koleżanki. Czasami miałam wrażenie, że nie wie co mówi i się plącze. Za pierwszym razem czemuś zaprzeczyła, ale potem to robi. Julka była spokojna i opanowana. Nie działa pochopnie i przez pierwsze kilka rozdziałów jest taką szarką myszką w szpitalu. Jednak z czasem posuwa się do coraz większych czynów i rozwiązań problemów. Uważam, że jest to najlepsza bohaterka z tych wszystkich, których poznałam w tej książce. 

Uważam iż cała książka jest świetna. Nawet nie wiecie jak się zdziwiłam końcówki książki. To było coś niezwykłego. Autorka zrobiłam na mnie ogromne wrażenie i mam ochotę na kolejne książki tej autorki. Jest to już drugie wydanie tej pozycji, jednak dopiero teraz o niej usłyszałam. Nie wiem czy bym się na nią skusiła w tym pierwszym wydaniu. Już nie mogę się doczekać kolejnych książek tej autorki. 

Podsumowując moje rozważania na temat tej książki. Uważam, że książka jest warta uwagi i powinniście ją przeczytać. Oceniłam ją 8/10. Czegoś mi brakowało w środku co by mnie zszokowało i bym się wystraszyła. Końcówka najlepsza z całej tej książki. Dobrze wykreowani bohaterowie, złapałam z nimi wspólny język.

Strasznie was przepraszam, jeśli swoją recenzję muszę dopracować. Jednak jest to pierwsza recenzja od ponad 4 tygodni i muszę jeszcze poćwiczyć. Ja wam bardzo dziękuję, że przeczytaliście tę recenzję. Jeśli wam się spodobała dajcie znać w komentarzu na dole. Również fajnie by było jak byście zostawili obserwacje.

Za możliwość przeczytana i zrecenzowania książki, dziękuję ślicznie wydawnictwu uroboros

3 komentarze:

 1. To moja ulubiona powieść tej autorki! Jest mroczna, zaskakująca oraz ma ciekawych bohaterów! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja pierwsza książka tej autorki :D Czytałam ją chyba zaraz jak wyszła. Nie spodziewałam się wtedy, że tak polubię tę autorkę :D. Ta zdecydowanie wyszła jej najlepiej. Widać, że autorka najlepiej czuje się w klimatach szpitalnych. To samo można powiedzieć o "Obsesji", jej ostatniej książce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Druga szansa" jest najlepszą książką jaką czytałam w tym roku! Wpisała się u mnie w kategorie historii ocenianych 11\10, co jest rzadkością. Na pewno zabiorę się za pozostała książki tej autorki.
  Pozdrawiam, Girl in books

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okularnica czyta , Blogger