października 19, 2018

Recenzja książki: " Wylecz PCOS"- Amy Medling

Hej Kochani!
Mamy już połowę października. Mam nadzieję, że wam czytanie idzie o wiele lepiej. Chciałabym mieć jakieś dłuższe wolne aby dla was nadrobić recenzje książek. I tak samo fajnie by było poczytać książki. Zobaczy jak będzie w listopadzie i w grudniu. Będą święta więc może troszkę odpocznę i się zrelaksuje. A dziś zapraszam was na recenzje książki: " Wylecz PCOS"- Amy Medling. 


Opis:
PCOS to zespół objawów, który może dotknąć każdą z nas. Niestety, często bywa źle diagnozowany i źle leczony. Powoduje wahania nastrojów, tycie, osłabienie, problemy ze skórą i wiele innych dolegliwości. Prowadzi też do kłopotów z płodnością. 
Można jednak w naturalny sposób pokonać jego objawy!
Oto plan na 21 dni , który pokaże ci, jak dzięki:

  •  Diecie
  • Ćwiczeniom 
  • i zmianie sposobu myślenia
Pokonać PCOS i znowu w pełni cieszyć się życiem. 


Opinia:
Pierwszy raz spotykam się z taką chorą jak Zespół Policystycznych Jajników. Może i dlatego, że jeszcze nie dotyka to tylu kobiet, albo, że się o tym nie mówi. Czytając tę książkę odkryłam, że nie można bagatelizować objawów takich jak: 
- skłonność do tycia
- depresja, stany lękowe
- zaburzenia tarczycowe
- nieregularne miesiączki
- występowanie owłosienia typu męskiego 
Jeśli macie, któreś z tych objawów (a a jest ich jeszcze więcej) to nie ma na co czekać, albo pójdziecie do lekarza albo kupicie tę książkę i wszystko będziecie mieli ślicznie wytłumaczone. Pamiętajcie, że zdrowie jest najważniejsze.

Zaczynając książkę, autora mówi o tym co jej się przytrafiło i jakie ona miała objawy. Pokazuje ona, że każdy najdrobniejszy objaw jest częścią czegoś wielkiego. I to nie dlatego, że wyolbrzymiamy, to jest po prostu choroba. Pamiętacie jak wchodzicie zawsze do lekarza i dostajecie regułkę: " Tego masz nie jeść, a to musisz ograniczyć"- Kto by się w tym połapał prawda? Od teraz nie musicie tego wszystkiego pamiętać, ponieważ jest to w książkę. Macie opisane jak w 21 dni zmienić swoją dietę, ćwiczenia i sposób myślenia, ponieważ on jest najważniejszy dla każdej choroby. Nie chce tutaj mówić, że wszyscy są do choroby nastawienia negatywnie, ale większość z was na pewno. No bo kto by chciał leżeć chory w łóżku z gorączką (akurat tutaj podaje mały przykład i lekki, ale są również cięższe). W sposób jaki autorka przedstawia chorobę jest na prawdę miły. Pokazuje, że tę chorobę nie da się wyleczyć w 100% ale da się jej zapobiec. Widać, ze autorka ma dla nas nadzieję. Ta choroba całe szczęście mnie nie obwiązuję i nie wiem jak się czuja osoba, która się z tą chorobą zmaga. Ale autorka książki o tym pomyślała i napisała jakie są odczucia osoby chorej. Styl jaki autorka pokazuje jest cudowny. Nie jest to typowy poradnik ale coś więcej, co pokazuje nam jak radzić sobie z tą chorobą.

Podsumowując moje rozważania na temat książki, uważam iż jest to pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety, bo nie wiadomo co nam może się przytrafić w życiu. Bardzo ucząca i wzruszająca pozycja. Książkę oceniłam 8/10. Te 2 punkciki dałam w dół, ponieważ nie do końca zrozumiałam objawy i cały harmonogram tych 21 dni. 

Dziękuję wam, że byliście ze mną w dzisiejszym poście. Jeśli wam się spodobał to zapraszam do skomentowania i zaobserwowania mojego bloga. Jeszcze takie drobne info. Jeśli chcecie abym dalej się rozwijała w świecie książkowym, to założyłam fanpage, jeśli chcielibyście być ze mną na bieżąco to zapraszam do za lajkowania strony: https://www.facebook.com/Okularnicaczyta-213177369262082/

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki, dziękuję ślicznie wydawnictwu Znak.

1 komentarz:

  1. Mówiąc szczerze, jeszcze nigdy nie słyszałam o tej chorobie 🤔. Może nie jest ona tak nagłośniona, albo ludzie po prostu sobie z nią radzą. Gdybym kiedykolwiek miała tę chorobę (oby nie), to będę już pamiętać, że książka na jej temat istnieje.
    Pozdrawiam, Girl in books

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okularnica czyta , Blogger